ELMİKRO2020 Kongresi Ertelenmiştir

Değerli Meslektaşlarımız, 

14 Mart Tıp Bayramınızı en samimi duygularla kutluyoruz. Tüm dünyanın gündeminin insan sağlığı olduğu benzersiz bir dönemin içinden geçiyoruz. Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi ile ilgili gelişmeleri en başından beri çok yakından takip ediyoruz. 

Kongremizin planlandığı 23-26 Nisan tarihlerine kadar katılımcıların sağlığını riske atacak durumların ortadan kalkacağına olan inancımızı koruyarak, kongre programımızı değiştirmeden çalışmalarımıza son ana kadar devam ettik. Ancak, hafta başından bu güne, ülkemizde ilk vakaların açıklanması,  sonrasında ilan edilen tedbir amaçlı ve kısıtlayıcı uygulamalar ile süreçte yeni bir aşamaya geçildi. Bu tedbirlerin yerinde olduğunu düşünüyoruz ve bu koşullar altında kongremizi planladığımız tarihte yapamayacağımızı üzülerek bildirmek istiyoruz. 

ElMikro2020 kongresini aynı yerde, 24-27 Eylül 2020 tarihlerinde düzenleme kararı almış bulunmaktayız. Bilimsel program ve sözlü bildiri yarışmamızın ödül yönergesi ile ilgili kaçınılmaz değişikliklikleri olabilecek en kısa zamanda duyuracağız. Şu ana kadar kayıt olmuş tüm katılımcıların kayıt ve konaklama bedelleri doğrudan yeni tarihlere aktarılmış olup, arzu eden katılımcılara ödemiş oldukları meblağ iade edilecektir. 

Kongremizin paydaşı olan tüm meslektaşlarımızdan ve destekçilerimizden elimizde olmayan nedenlerle gelişen bu durum için özür diliyor, dün ve bugün olduğu gibi gelecekte de gösterecekleri anlayıştan ve desteklerden ve ötürü teşekkür ediyoruz.

Eylülde Bodrumda görüşmek üzere.

Kongre düzenleme Kurulu adına,
Dr. Ömer Berköz
Kongre Sekreteri

Dr. Bülent Saçak
Bilimsel Sekreter