Mikrocerrahi Üzerine Haftalık Webinar Serisi

Değerli meslektaşlarım,

Hiçbirimizin daha önce tecrübe etmediği benzersiz bir dönemden geçiyoruz. Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği olarak, kuruluş amacımız olan mikrocerrahi eğitiminin yaygınlaştırılması hedefiyle organize ettiğimiz Ulusal Kongremizi, Temel Mikrocerrahi Kursları'mızı ve Deneyim Paylaşım Programı’mızı ileri tarihlere ertelemek zorunda kaldığımızı sizlere bildirmiştik.

Bununla beraber, bu dönem dijital platformda eğitimin bir fırsat olarak öne çıkmasına tanık olduk. Nisan ayında organize ettiğimiz uluslararası katılımlı EvdeMikrocerrahi programı her kesimden büyük beğeni aldı ve yüksek katılımla tamamlandı. Ulusal ve uluslararası derneklerin kendi alanlarında benzer programları başarıyla yürüttüklerine tanık oluyoruz. Dijital platformun bize verdiği bu olanaktan ve bir önceki programımızın başarısından cesaret alarak hazırladığımız online eğitim programının hazır olduğunu müjdelemek istiyoruz.

MikroPazartesi ismini verdiğimiz program ile asistan ve genç uzman meslektaşlarımız başta olmak üzere herkesin mikrocerrahinin zorlu alanlarına dair bakış açılarını, konularında deneyimli konuşmacılar tarafından yapılacak sunumlarla güncellemelerini hedefledik. Yaz boyu her hafta aynı gün aynı saatte; Pazartesi akşamları saat 21’de, tek bir konuya odaklanan, tek moderatör yönetiminde ve tek bir panelistin yapacağı sunum ve sohbetlerden herkesin keyif alacağına inanıyoruz.

Katılımın ücretsiz olduğu programda sunumlar cerrahi.tv üzerinden yayınlanacaktır. Programın detayları yaz boyu derneğimizin sayfası , mail grupları ve sosyal medya üzerinden sizlere ulaştırılacak. Eğitim kurumlarında çalışan meslektaşlarımızdan programı kliniklerindeki asistan hekimlere yönlendirme konusundaki yardımları için teşekkür ediyoruz.

Yaz boyu, Pazartesi akşamları 21’de görüşmek üzere.

Saygılarımla

RMCD YK adına
Dr. Bülent SAÇAK
Genel Sekreter